O meni

Maja Kuzma Ganić, Gluha oseba z vizijo.

Pisateljica. Motivatorka. Usmerjevalka. Tolmačica slovenskega znakovnega jezika. Inštruktorica. Novinarka. Raziskovalka. Ustvarjalka in sejalka resničnih zgodb. Ljubiteljica gibanja v naravi. Pripovedovalka zgodb v slovenskem znakovnem jeziku.

Moje najljubše vsakdanje opravilo je, da uporabljam svoj najljubši in najlepši jezik na svetu – znakovni jezik ter najbolj hvaležno vztrajno naučeno znanje – slovenski jezik.

Zagovarjam, da živimo v enem svetu, kjer smo si med seboj različni in drugačni.

V življenju si najbolj želim, da bi skupaj, z roko v roki, ustvarili nekaj neprecenljivega zase in za druge ter vsakemu omogočili uresničitev njegovega življenjskega cilja. Vse to seveda z veliko mero razumevanja in potrpežljivosti.

O meni je tudi zapisanega na naslednjih spletnih povezavah:

V podjetju MODER SIJ, Maja Kuzma Ganić s.p. se največ ukvarjamo s tolmačenjem v slovenski znakovni jezik. Naloga tolmača je, da tolmači iz slovenskega jezika v slovenski znakovni jezik in obratno uporabniku na prilagojen način. Imamo pa tudi znanje mednarodnih kretenj, kar pomeni, da lahko omogočamo uporabnikom znakovnega jezika tolmačenje iz tujega ali v tuj jezik.

Že od samega začetka stremimo k dostopnosti vsebin za uporabnike znakovnega jezika in naglušne, in po naročilu strank montiramo in pripravljamo vsebine, ki so tolmačene v slovenski znakovni jezik z bralno podlago ter podnapisi.

Svoje delo zelo radi približamo tudi otrokom s priredbami pravljic, zgodbic v slovenski znakovni jezik s kančkom poezije in VV (angl. visual vernacular)in se vedno odzovemo vrtcem, šolam, fakultetam k predstavitvi o slovenskem znakovnem jeziku in osebni izkušnji s prirojeno gluhoto.

Leta 2018 sem sama prehodila slovensko planinsko pot v celem kosu (618 kilometrov) v 29 dneh in moja predavanja o tej poti so vedno energijsko nabita z doživetji, ki sem jih doživela na poti, in skoraj vsakega obiskovalca opogumim in spomnim, da so ovire navidezne. O tem sem izdala je tudi knjigo z avtobiografijo in doživetji na poti. Več dejavnosti si lahko ogledate na zavihku “Storitve“.